Projekt podporují


esf
Evropská unie
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Operační program lidské zdroje a zaměstnanost
esfcr

Vzdělávací akce

15. 10. 2012 - I. Konference SPOLEČNÉ PŘÍLEŽITOSTI

V rámci projektu „SPOLEČNÉ PŘÍLEŽITOSTI pro město Most – spolupráce při slaďování pracovního a rodinného života“ pořádá Statutární město Most I. Konferenci SPOLEČNÉ PŘÍLEŽITOSTI. Konference se uskuteční 30. 10. 2012 v příjemném prostředí konferenčních prostor areálu Benedikt, pod záštitou JUDr. Hany Jeníčkové, náměstkyně primátora města Mostu. Bližší informace o harmonogramu a programu konference naleznete zde.

04.09.2012 - Mezinárodní konference „Rovnost žen a mužů na pracovišti“

Jak informuje server www.genderstudies.cz, „ALBA Graduate Business School při American College of Greece pořádá 13. září 2012 v Aténách mezinárodní konferenci „Rovnost žen a mužů na pracovišti – Učte se od nejlepších.“ O své postřehy a názory na prosazování genderové rovnosti na pracovišti se podělí významní řečníci/ice a uznávané osobnosti z akademického prostředí, podniků a evropských institucí. Představí se výsledky výzkumu o stavu rovnosti žen a mužů v Evropě i ve světě, ve druhé části pak představí své zkušenosti s metodami na podporu rovnosti žen a mužů experti/ky z řad HR manažerů/ek a budou o nich s účastníky diskutovat.“ Více informací o projektu gender-competence a konferenci zde.

30. 07. 2012 - Lektoři internetového portálu www.pracenadalku.cz, zaměřeného na podporu flexibilních forem práce, připravili na měsíc září čtyři nové vzdělávací webináře, s tématy „Firemní online kancelář“, „Řešení problémů při práci na dálku“, „Práva a povinnosti zaměstnavatele při práci z domova“ a „Zavádění práce na dálku a plán transformace firmy“. Webináře jsou primárně určeny pro zaměstnavatele, zúčastnit se však může bezplatně každý, koho problematika po odborné stránce zajímá nebo se jej osobně týká. Bližší informace o webinářích zde.

30. 07. 2012 - APERIO, společnost pro zdravé rodičovství, pořádá v rámci svého ESF projektu „Podpora slaďování pracovního a rodinného života“ další ze série seminářů, tentokrát v Uherském Hradišti a Kroměříži. Semináře proběhnou 24. Září a 12. Října 2012, registrovat se je možné od 27. 08. 2012 osobně v MC Klubíčko nebo na 739 303 408 či na Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript . Bližší informace o připravovaných seminářích naleznete zde.

7. 12. 2011 - Internetový portál www.pracenadalku.cz, jehož cílem je aktivně podporovat flexibilní pracovní úvazky a pomáhat při slaďování pracovního a rodinného života, zveřejnil harmonogram bezplatných webinářů na období prosinec 2011 – únor 2012. Tématy webinářů jsou např. změny v životním stylu při práci na dálku, diskriminační otázky u pohovoru, úskalí práce na dálku pro zaměstnance a jejich řešení a další. Podrobnosti o datech konání a o tematickém zaměření jednotlivých vzdělávacích akcí naleznete zde.

22. 11. 2011 - Portál pracenadalku.cz pořádá další z řady webinářů, tentokrát na téma I po padesátce mám nárok sladit svůj osobní a pracovní život. Webinář se uskuteční 13. února 2012, potrvá 2 hodiny a účast na něm je bezplatná. Bližší informace o webináři a možnosti přihlášení naleznete zde.

22. 11. 2011 - V rámci projektu CRISTAL proběhlo 16. listopadu školení na téma Firemní školky, které seznámilo zaměstnavatele s přínosy firemních školek a poskytlo jim také praktické návody na jejich zřízení. Další z pravidelných školení, které bude tentokrát věnováno tématu Slaďování pracovního a rodinného života a rovným příležitostem žen a mužů na trhu práce, je plánováno na 15. prosince. Školení se jako hosté zúčastní nejen paní Nina Bosničová z neziskové organizace Gender Studies, o.p.s., ale také Marie Oujezdská z Národního centra pro rodinu, které je odborným garantem projektu Audit rodina a zaměstnání. Bližší informace a přihlášku ke školení naleznete zde.

10. 11. 2011 - Rodinné centrum Routa zveřejnilo nabídku cyklu vzdělávacích seminářů na téma slaďování pracovního a rodinného života, který je součástí projektu Rodina a práce i pro Čelákovice. Semináře jsou bezplatné, včetně doprovodného hlídání dětí. Na tyto semináře navazuje odborné individuální poradenství a další služby, jako např. služby Infocentra, kde je možné využít knihovnu, internet, apod. Více informací o připravovaných seminářích naleznete zde.

10. 11. 2011 - Rodinné centrum MUM z Horních Počernic pořádá v rámci projektu "Práce a život v rovnováze" seminář pro zaměstnavatele, jehož cílem je zvýšit povědomí o flexibilních formách práce a ukázat jejich využití v praxi. Pozvánku a bližší informace o semináři je možné nalézt zde.

10. 11. 2011 - Rodinné centrum Kašpárek Mělník připravuje bezplatné vzdělávání pro maminky na mateřské a rodičovské dovolené formou kurzů, ale i víkendového pobytu nebo asistenčního programu s možnostmi hlídání dětí přímo v místě konání kurzu. Bližší informace o připravovaném vzdělávání naleznete zde.

10. 11. 2011 - Portál pracenadalku.cz pořádá webinář pro všechny zájemce o problematiku slaďování pracovního a rodinného života. Účast na vzdělávací akci je bezplatná, webinář je určen zaměstnancům, osobám s hendikepem, nezaměstnaným, zájemcům o práci, rodičům na mateřské a rodičovské dovolené. Přihlášku a bližší informace o semináři je možné nalézt zde. 

Slaďování rodinného a pracovního života

Anketa

Jaká skupina zaměstnanců je ve Vaší firmě, z pohledu rodinných závazků, nejčastěji zastoupena?