Projekt podporují


esf
Evropská unie
Ministerstvo práce a sociálních věcí
Operační program lidské zdroje a zaměstnanost
esfcr

Úvod Předání certifikátů Auditu rodina & zaměstnání ministryní práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou a odborný seminář
Předání certifikátů Auditu rodina & zaměstnání ministryní práce a sociálních věcí Ludmilou Müllerovou a odborný seminář

28. ledna 2013 proběhlo v prostorách MPSV ČR slavnostní předání certifikátů firmám, které se úspěšně zapojily do projektu Audit rodina & zaměstnání. Ministryně práce a sociálních věcí Ludmila Müllerová předala základní certifikáty 13 společnostem, které v předchozím období vytvořily plán prorodinných opatření, jež budou nyní realizovat. Dvě organizace, které se účastnily pilotní verze projektu, své plány již úspěšně zařadily do prorodinných personálních strategií, a získaly tak plný certifikát projektu.


Základní certifikát z rukou Ludmily Müllerové převzali zástupci následujících společností a organizací: Tchibo Praha, DPD CZ, Arch.Design, Městský úřad Hodonín, Město Třeboň, o.s. Heřmánci, Centrum pro rodinu a sociální péči, Charita Kaplice, VÚHŽ, INOTECH ČR, BOSCH DIESEL, LUBSTARPlzeňský Prazdroj. Ocenění účastníci projektu budou opatření, k nimž se zavázali, realizovat v následujících jedenácti měsících. Svůj prorodinný závazek z pilotní části projektu naopak již naplnily Magistrát města Brnobrněnská Knihovna Jiřího Mahena, v nichž se příslušná opatření již stala běžnou součástí personální strategie. Obě organizace obdržely plný certifikát Auditu rodina & zaměstnání.


Na tiskovou konferenci v odpoledních hodinách navázal odborný seminář k projektu. Konal se v hotelu Jalta na Václavském náměstí v Praze 1 a jeho cílem bylo podělit se o novinky v projektu a seznámit se s opatřeními firem, které v projektu uspěly.  


Za MPSV ČR představil dosavadní průběh projektu a novinky manažer projektu Vít Liška. Jana Brabcová, poradkyně, která firmám pomáhala při hledání vhodných prorodinných opatření pro jejich prostředí, účastníky semináře seznámila s oblastmi, o něž je ve společnostech největší zájem, a s opatřeními, která zaváděly. Na semináři vystoupila také Jana Bauduin, zakladatelka portálu mamavpraci.cz, který je zaměřen na pracující rodiče a rodiče vracející se do zaměstnání.


Po přednáškách následoval blok dvou diskuzních panelů. První byl složen ze zástupců soukromých společností zapojených do Auditu rodina & zaměstnání. Účastnili se ho zástupci Plzeňského Prazdroje, DPD CZ, Tchibo Praha, INOTECH ČR a VÚHŽ. Druhý diskuzní panel byl věnován státní správě a samosprávě, neziskovému sektoru a příspěvkovým organizacím. O svých zkušenostech s prorodinnými opatřeními v něm debatovali zástupci Centra pro rodinu a sociální péči, Knihovny Jiřího Mahena v Brně a Magistrátu města Brna.


Prezentace jsou k dispozici ke stažení ZDE 

Slaďování rodinného a pracovního života

Anketa

Jaká skupina zaměstnanců je ve Vaší firmě, z pohledu rodinných závazků, nejčastěji zastoupena?